Takaisin

Korjauksia nimitietoihin, tiimiin ja auton merkkiin voi lähettää webmaster@teamsipoonpojat.com.

 

Tulokset Le Mans 24.01.2010      
             
Etuveto          
           
Sija Nr. Tiimi Paikkak. Kuljettajat Auto Kierroksia
           
1 50 Femti Porvoo Rönnholm J. - Bäck O.  Mazda 323 80
2 1 Sipoon Konepalvelu Sipoo Nordström F. - Andersson J. - Forslund I. Saab 78
3 7 Mr Machine Porvoo Blomqvist M. - Holmström M. Civic   78
4 44 Team Cherry Sipoo Vesterinen S. - Juntunen T. - Tenhunen T. Nissan Cherry 77
5 8 Mr Machine Porvoo Surakka S. - Blomqvist F. Zusuki 77
6 60 Dewil Racers Porvoo Karlsson K. - Karlsson N. Seat   77
7 3 Sipoon Konepalvelu Sipoo Nordström F. - Andersson J. - Forslund I. Seat 77
8 6 Team LVI Auhtola Porvoo Wiksten P. - Lehtonen S Suzuki 77
9 16 Asentajat Järvenpää Savolainen M. - Mäkelä J. - Lindholm J Carina II 75
10 32 Kukko Racing Leivonmäki Savolainen J. - Oksanen J. Toyota 75
11 35 Inchcape Motorsport Vantaa Rinnetmäki J. - Romppainen M. - Kallunki K. - Tepponen J. - Mahmud M. Peugeot 306 74
12 21 Hinaus Andersson Porvoo Gabrielsson L. - Gustafsson F. Peugeot 309 74
13 58 Framtung Sipoo Peltonen K. - Ådahl M. Sunny 74
14 5 Red Racing Porvoo Nuikka K-j. - Ahlroos T. Suzuki 74
15 13 Team Päämaja Hyrylä Lahtinen K. - Äikäs J. - Kopiloff T. Corolla FX 74
16 28 Liian myöhään Espoo Hörman T. - Virtanen J. - Huttunen T. Peugoputki 74
17 36 Dewil Racers Porvoo Nyberg C. - Grefberg N. Nissan 73
18 37 Inchcape Motorsport Vantaa Rönnberg H. - Kristeri J. - Palenius J. - Etholén J. Mondeo 73
19 10 Päälikön Racing Team Sipoo Vanhanen J. - Skogster A. - Packalén H. Corolla FX 73
20 49 Vatasen Jalat Porvoo Tyyskä S. - Säynäväjärvi V. Pösö 205 EVO II 73
21 38 Käkisalmi Racing Kouvola Puolatie J. - Tolvanen J. - Tolvanen T. Vectra 71
22 34 KSB Racing Ohkola Kesseri R. - Vesterinen J. - Berner J. Corsa 71
23 20 Show no go Sipoo Granberg A. - Granberg N. Corsa GSI 70
24 29 Sunday Cruisers Järvenpää Kukkonen K. - Kivistö T. Corolla 70
25 26 Team Kehno 2 Paipis Oljemark T. - Oljemark D. Toyota 70
26 31 Katupojat Helsinki Hämäri T. - Hukkanen J. - Alastalo J. Pösö   69
27 64 Falck Tuusula Kontinen S. - Ylistalo M. Citroen ZX 69
28 54 Toyota Peltoralli Team Finland Espoo/Hki Kuitunen D. - Häkkinen J. - Nyman I. - Tapaninen T. - Lipponen K. - Hämäri R. - Pinomaa J. Carina II 69
29 27   Sipoo/Porvoo Henriksson S. - Gustafsson T. Opel 68
30 4 Ismo Paippinen Kekäläinen I. - Leskinen A. - Tommina J. Saab 900i 68
31 25 Momspois Klaukkala Saario A. - Lausamo M Saab 900i 68
32 46 OS-Racing Team Vessö/Pernå Sundvik T. - Selander O. Opel 68
33 67 Team Asterix Järvenpää Sundberg T. - Korhonen P. - Kutvonen M. - Maltolahti J. - Hallikainen V. - Härmälä S. Renault 19 67
34 45 Huru Ukot Kerava Åhlvik N. - Mattson T. Sunny 67
35 63 Falck Tuusula Varila V-M. - Leppänen J. Micra 66
36 33   Vantaa Halonen K. - Hämäläinen M. - Majanen M. - Maunu T. Mazda 65
37 30 Raccine Team  Sipoo/Vantaa/Hki Huovinen P. - Junikka J. - Laitinen J. Corolla 64
38 48 Tiim Ismo Sipoo Vainio A. - Rönnberg R. - Rönnberg R. Sunny 64
39 66 Team Renöö Kerava Jokinen K. - Jimmy Clio 64
40 47     Hassi V. - Muhli A. - Liimatta V. Peto 64
41 56 Team Karhumetsä Kirkkonummi Sireeni M. - Eteläniemi N. - Sireeni P. Corsa 63
42 41 Terholan Metalli Tuusula Heikkilä J. - Silfverberg P. - Yli-Paavola P. Rellu 19 62
43 15 Rolle Racing Team Sipoo Packalén A. - Packalén L. Fiesta 62
44 59 Hattulan Racing Porvoo Eklund T. - Martiskainen J. - Laakso M. Skoda Favorit 62
45 14 RHR Team Lahti Blomerus R. - Säynätkari H. Auto 55
46 11 Akka Ratissa Kerava/Sysmä Ingalsuo M. - Ingalsuo S. Astra 37
47 51 Martinkylä Racing Team Sipoo/Martinkylä Salmi E. - Maliniemi S. - Huovinen H. - Kari O. Ciroen Visa 35
48 52 Team Kehno  Porvoo Winqvist J. - Väisänen T. - Anttila A-p. Suzuki Swift 34
49 39 FHK Sipoo Toivio J. - Wirlander T. - Wickström M. Escort 34
50 55 Falck Vantaa Kalliomäki V. - Pitkänen J. - Helminen O. Astra 25
51 42 Team Peksi ja Pojat Pornainen Eriksson T. - Aalto J. - Snellman M. Saab 24
52 57 Scuderia Camillo Järvenpää Pesonen J. - Peltola J. - Kumpulainen J-P. Lancia Quattro Porte 23
53 2 Sipoon Konepalvelu Sipoo Nordström F. - Andersson J. - Forslund I. Citikka 19
54 43 Team 323 Paippinen Kukkonen V. - Paasonen J. - Kuru K. - Vuorenoja J. Mazda 10
55 17 Fixus Vantaa Pihlström J. - Kainulainen T. 205 evo WRC Rallye i 10
56 19 Team Sitikka Helsinki Hyvönen O. - Utunen A. - Ojala S. - Huostila J. Citroen AX 9
57 62 Team Isolohko Porvoo Vuorinen M. - Veikkola T. - Mäki T. - Lehtonen T. Suzuki Alto 6
58 22 RHR Team Lahti Säynätkari L. - Halmela A. - Kiljander O. Passat 5
59 23 Dewil Racers Porvoo Nyberg H. - Salmi M. Mitsubiztsu ewo 4
60 12 Sivik Sibbo Paimola P. - Luhtasela M. Civic   0
61 9 Honda Racing Vessö  Karlqvist R. - Blomqvist C. Honda 0
           
           
           
Takaveto          
           
Sija Kilpailija         Kierroksia
           
1 83 Sipoon Pojat Sipoo Jensen H. - Jensen C. Volvo 142 67
2 84 Team Saunapalvi   Pietarinen T. - Marjanen N. Volvo 240 67
3 89 Maitopojat Sipoo Sojakka H. - Ingman M. Volvo 340 66
4 95 Team 100 v Loppi /Hausjärvi Malo J. - Inkinen K. BMW 65
5 76 Perkele Racing Sipoo/Hki/Espoo Bernouli A. - Jokinen S. - Tervonen A. Sierra 63
6 88 Segristien sankarit Sipoo Lanno K. - Kouhia T. Skooda 61
7 78 Tiim Herkkupipari Hyvinkää Sylvelin L. - Muhli J. - Ojennus J. - Mäkinen J. - Muhli A. - Laurikainen J. Mazda 626 60
8 86 Team Peksi ja Pojat Pornainen Snellman J. - Vilenius K. Vulva 57
9 87 Team Peksi ja Pojat Pornainen Parkkali J. - Hovi N. Riesa 57
10 79 Team Paipis Paipis Lindholm C. - Eklund D. BMW 55
11 99 Team 99 Sibbo Liman D. - Raasina J. Volvo 340 51
12 82 Martinkylä Racing Team Sipoo Lainio O. - Salmi I. Lada 50
13 91 Martinkylä Racing Team Sipoo Lainio O. - Salmi I. Lada 50
14 98 Öhman Sipoo Öhman J. - Öhman O. BMW 38
15 94 Sunday Cruisers Järvenpää Lahti T. - Lohela P. - Airaksinen V-P. - Kuula T. - Kuula S. Skoda 32
16 97 Paipis City Drivers Paipis Wickström B. - Eklund J. - Laine R. Sierra 2,0 DOHC 20
17 77 Tiim Herkkupipari Hyvinkää Sylvelin L. - Muhli J. - Ojennus J. - Mäkinen J. - Muhli A. - Laurikainen J. Volvo 19
18 93 Vatasen Kädet Porvoo Pikkarainen J. - Gustafsson J. Mäklareni 13
19 96 Team Alfa Sipoo Wirbergh C. - Lindahl P. Alfa 11
20 75 Kings of Rock'n Rumble Vantaa Niirinen M. - Niininen H. - Jussila J. - Lind J. BMW 1502 7
21 80 Heikkinen Racing Tuusula Heikkinen E. - Nordman J. MB 200 3
22 81 69 Racing Team Ry Oulu Eskelinen M. - Joona M. BMW 1