Takaisin

Korjauksia nimitietoihin, tiimiin ja auton merkkiin voi lähettää webmaster@teamsipoonpojat.com.

Tulokset LeMans II 13.3.2011

Etuveto          
           
Sija Nr. Tiimi Paikkak. Kuljettajat Auto Kierroksia
1 1 Red-Racing Borgå Ahlroos T. - Nuikka K-J. Charade 80
2 19 Team TKP Sipoo Juntunen T. - Alm F. Swift 80
3 35 Team Ritmo Finland Borgå Karlsson K. - Karlsson N. Astra 79
4 64 Team Fixus 1 Vantaa Kainulainen T. - Ikkala J. - Pihlström J. Peugeot 205 78
5 10 Team Moottorikahvila Paipis Laine R. - Wickström B. Polo 78
6 44 Järvelän Talonmiespalvelut Järvelä Pirhonen A. - Huovinen J. Sunny 78
7 69 Dewil Racers 2 Porvoo Nyberg C. - Grefberg N. Almera 77
8 53 Ice 2 Racing Sipoo Tamminen T. - Kukkonen J. - Myllymäki O. Clio 77
9 62 Team Heikkinen Tuusula Heikkinen E. - Nordman J. Corsa 77
10 33 Autokorjaamo Rantakare Paippinen Rantakare J. - Göös S. - Eloranta J. - Lindgren J. Golf 76
11 3 Pösö Tiimi Mäntsälä Maninen P. - Manninen S. - Marjakangas P. - Manninen K. Peugeot 106 75
12 26 Team PP 3 Pornainen Snellman M. - Vaahtera E. Camry 75
13 40 Nasty Snakes Mäntsälä Åmon S. - Tuominen T. - Tuominen V, - Sorjonen J. Citroen AX 74
14 4 Ismo Team Paippinen Kekäläinen I. - Leskinen A. - Tomming J. Saab 900 74
15 42 No Power Team Myllykoski Tolvanen J. - Tolvanen M. Mondeo 73
16 41 JV Tuned Kouvola Vyyryläinen J. - Vyyryläinen J. - Hanski T. Vectra 73
17 29 Sunday Cruisers Mäntsälä/Jokela Heikkilä P. - Heikkilä R. - Heikkilä M. Aplause 73
18 8 Team Skog Tuusula Merikukka M. - Skog S. - Lagerström M. - Forsberg C. Sunny 73
19 36 Team Jallu Talma Hast R. - Nyman P. - Viitanen M. - Skogster M. Mazda 323 72
20 27 Fiat Team Paippinen Olenius A. - Rönnqvist - N. - Toivio J. Tipo 72
21 37 Team Asterix Järvenpää Kutvonen M. - Puska T. - Korhonen P. Renault 19 72
22 63 Märkäsukka Racing Mäntsälä Weckman M. - Vilander N. Escort 71
23 65 Team Fixus 2 Vantaa Pihlström J. - Kunnap J. Kadett 71
24 17 Mr. Machine Porvoo Blomqvist M. - Holmström M Civic 69
25 43 Kitula Racing Hamina Leppänen J. - Holamo P. - Pellinen A. Golf 69
26 31 Pornaisten Pojat 2 Pornainen Hovi N. - Nikula K. Renault 19 69
27 13 Team Tä Espoo Niranen S. - Nironen A. - Kaila T. - Honkanen S. Peugeot 405 68
28 15 Team Susi & Sekunda Kerava Väisänen H. - Kuula L. - Kuula S. Micra 68
29 9 Waterhill Racing Pornainen Vesimäki M. - Martikainen T. Sunny 68
30 57 Riesa Racing Riihimäki Maltolahit E. - Maltolahti J. Peugeot 309 68
31 23 Pakankylän Paroonit Espoo Kalliomäki T. - Savunen P. - Mantila M. - Kirjalainen J. Escort 68
32 25 HH Racing Jokela Uusitalo J. - Kilpinen J. - Salminen T. - Ilmonen J. Kadett 68
33 49 Perkele Racing Salo/Sipoo/Hki Bernoulli A. - Jokinen S. - Tervonen A. Swift 67
34 14 Crosshunters Racing Vantaa Koivulahti P. - Pesonen J. - Mökkönen M. Mazda 66
35 6 Team Tähtäin  Järvenpää/Espoo Varila V-M. - Leppänen J. Civic 66
36 30 Pornaisten Pojat 1 Pornainen Karlsson N. - Marjomäki J. Swift 65
37 54 He-Va H:ki/Vantaa von Willebrand M. - Rönkkä A. Charade 65
38 20 Team Tujut Sipoo Juntunen T. - Berg J. Escort 65
39 28 MSA Cent Sports Järvenpää Nuorento T. - Tunturi J. Vectra 64
40 16 Historic Rally Team Ström Sibbo Ström O. - Lilqvist J. -  Nissan 64
41 47 Sipoon Konepalvelu 3 Sibbo Nordström F. - Forslund I. - Andersson J. Mazda 61
42 55 Sirkus Racing Team Espoo Järvinen J. - Ylitolva T. - Koskela J. Kadett 61
43 59 Team Holy Bomb Järvenpää Paukkunen T. - Salmi P. Uno 61
44 66 Mac Machine Borgå Blomqvist K. - Härkönen S. - Strengell J. - Strengell J. Uno 56
45 21 KMKK Sipoo Sormunen J. - Rannila J. - Rönnberg R. -  Sunny 56
46 2 Team Bang Bros Helsniki Hilpi T. - Vainikka T. - Vainikka I. - Broström J. Tempra 55
47 24 FHK Sipoo Wirlander T. - Westerlund J. Escort 55
48 32 RHR Racing Team Tuusula Kiljander K. - Kiljander O. - Kiljander A. Golf 55
49 48 Stigu Racing Team Sibbo/Borgå Gustafsson T. - Henriksson S. Nissan 55
50 52 Sikaruusut Kellokosken sairaala Pylkkänen J. - Sirppilä M. - Lehtinen H. Renault 19 54
51 18 Team Kukkonen Paippinen Kukkonen V. - Kuru K. Mazda 54
52 56 FN Racing Sipoo Mononen K. - Pätsi K. - Salmi I. - Mononen V. Daihatsu 53
53 7 Paavon Pojat Kerava/J:pää Jokinen K. - Mehtonen M. Peugeot 106 51
54 38 Wessö Motor klubb Borgå Wiksten P. - Bookman K. Swift 50
55 50 SGP Racing Sibbo Aspelin J. - Nepponen M. Peugeot 205 43
56 11 Team Anttilan Ajokoulu Järvenpää Kuula T. - Ahtiainen A. - Teittinen M. - Kaartti P. - Ahtiainen P. - Riitakorpi J. Saab 900 39
57 46 Sipoon Konepalvelu 2 Sibbo Nordström F. - Forslund I. - Andersson J. Citroen   38
58 22 Falck 22 Hki/Kirkkonummi Selin L-E. - Leppänen M. Bluebird 29
59 5 Team Toyota Racing Turku Bedretdin O. - Leppänen K. Corolla 26
60 61 Team Wickholm Porvoo Wickholm R. - Pihlaja-Wickholm J. - Backman M. Civic 17
61 34 THK Racing  Kirkkonummi Rönnberg H. - Rönnberg B. - Maaskola J. Kadett 5
62 68 Dewil Racers 1 Porvoo Nyberg H. - Heinonen T. Sunny 3
63 12 Martinkylän Racing Team Sipoo Salmi E. - Huovinen H. - Kari O. Citroen Visa 2
64 45 Sipoon Konepalvelu 1 Sibbo Nordström F. - Forslund I. - Andersson J. Saab 900 1
           
           
           
Takaveto          
           
Sija Kilpailija Tiimi Paikkak. Kuljettajat Auto Kierroksia
1 78 DAF Porvoo Pikkarainen J. - Gustafsson S-O. Corolla 73
2 91 Ju-Pe Team Sipoo Väänänen P. - Kokko J. Kadett 72
3 88 Hinaus Andersson Hindhår Lönnqvist R. - Gabrielsson L. Volvo 360 71
4 79 Hindår Hunks Hindhår Björkman P. - Björkman C. - Ronkainen E. Volvo 360 71
5 82 Pornaisten Pojat Pornainen Snellman J. - Vilenius K. MB 70
6 92 Hausukko 2 Hyvinkää Liimatta V. - Muhli A. Volvo 70
7 74 Sunday Cruisers J:pää Romppanen E. - Kukkonen K. - Vellu Skoda WRC 69
8 93 Hausukot 1 Hausjärvi/Loppi Malo J. - Inkinen K. BMW 69
9 86 Team Stolishnaja Talma Rasa T. - Rasa M. - Kainulainen J. Lada 68
10 80 Team Sipoon Pojat Paipis Jensen H. - Jensen C. Volvo 68
11 76 Roadrunner Racing Team Tuusula Metsänheimo P. - Junttila K. - Oksanen M. Omega 67
12 99 Tura Tuning 1 Kerava Heikkinen J. - Kari T. Ascona 66
13 81 Cross Stone Vantaa Nyman V. - Lensu P. Volvo 245 64
14 94 Team Baccara Biljardi Sipoo Forsström P. - Heittokangas M. - Sundbäck M. BMW 63
15 98 Tura Tuning 2 Kerava Vikström A. - Salo H. Kadett 63
16 83 Team PP 2 Pornainen Kuisma T. - Kaikkonen P. BMW 63
17 84 Ahjon kruisailijat Hyvinkää Muhli J. - Sylvelin L. Sierra 62
18 97 Team Katto-Huusko Sipoo/Tuusula Huusko H. - Pietikäinen M. - Huusko R. MB 62
19 85 Ahjon kruisailijat Hyvinkää Mäkinen J. - Laurikainen J. Mazda 626 31
20 96 THK Racing  Kirkkonummi Rönnberg T. - Rönnberg F. Lada 1200 S 20
21 75 Ceskoslovensko Racing Team Sipoo Maliniemi S. - Weckström P. Skoda 12
22 87 Team Mutakuonot Sipoo Ingman T. - Kelo M. - Salminen R. Sierra 9
23 77 Team Rahtarit Borgå Wickholm J. - Eklund R. - Eklund T. P100 7